«O'zbekinvest» milliy sug'urta kompaniyasi sifat menejmenti tizimi xalqaro sertifikatini qo'lga kiritdi
03.07.2019
«O'zbekinvest» milliy sug'urta kompaniyasi navbatdagi sifat menejmenti tizimini sertifikatlashtirishdan muvaffaqiyatli o'tdi va ISO 9001:2015 xalqaro standarti talablariga muvofiqlik sertifikatini qayta qo'lga kiritdi.
Kompaniyani sertifikatlash inspeksion xizmatlar, ekspertiza, sinash va sertifikatlashtirish sohasida dunyoda yetakchi hisoblangan sertifikatlash bo'yicha xalqaro tashkilot SGS (Shveytsariya) tomonidan o'tkazildi.
Qayd etish lozimki, «O'zbekinvest» kompaniyasi tomonidan ISO 9001 standarti bo'yicha sifatni boshqarish tizimi mahalliy sug'urta kompaniyalari orasida birinchi bo'lib, 2004-yilda xalqaro standartlar talablariga muvofiq joriy etilgan edi.
Ushbu tizimning joriy etilishi kompaniyaga o'zining sifatga sodiqligini namoyish qilish, mijozlar ehtiyojlarini maksimal darajada qondirishga intilish hamda faoliyatni doimiy takomillashtirish imkonini berdi. Mijozlar fikrini faol o'rganish esa xizmatlar sifatini yanada yaxshilash, modernizatsiya qilish va yangi sug'urta mahsulotlarini ishlab chiqish uchun keng imkoniyatlarni aniqlashga yordam berdi.
Sifat menejmenti tizimini sertifikatlash kompaniya tomonidan taqdim etilayotgan xizmatlar sifati, rivojlanish, respublika sug'urta bozorida raqobatbardoshlik va yetakchi o'rinlarni egallash, mavjud moliyaviy, texnik va kadrlar resurslaridan oqilona foydalanish, boshqaruv tizimini optimallashtirish kompaniya faoliyatida strategik ahamiyat kasb etayotganini tasdiqlamoqda.
Sifatni tizimli boshqarish bugungi kunda mehnatni samarali tashkil etishga ijobiy ta'sir etmoqda, xususan, vazifa va jarayonlar takrorlanishining oldi olinmoqda, bo'linmalar o'rtasida ma'lumotlar almashinuvi optimallashtirilmoqda, hujjat yuritishning elektron shakliga o'tish esa qog'oz hujjatlarni sezilarli darajada soddalashtirdi.
Ta'kidlash joizki, «O'zbekinvest» kompaniyasi tomonidan taqdim etilayotgan sug'urta mahsulotlari va xizmatlar qonun hujjatlari talablari, sug'urta xizmatlari iste'molchilarining taklif va talablariga muvofiq doimiy tahlil etilmoqda hamda takomillashtirilmoqda.

Национальная страхования компания «Узбекинвест» получила Международный сертификат Системы менеджмента качества
03.07.2019
Национальная страхования компания «Узбекинвест» успешно прошла сертификацию Системы менеджмента качества и вновь получила подтверждение её соответствия требованиям Международного стандарта ISO 9001:2015.
Сертификация компании была проведена международным органом по сертификации SGS (Швейцария), который является мировым лидером в сфере инспекционных услуг, экспертизы, испытаний и сертификации.
Система менеджмента качества в соответствии с требованиями международных стандартов внедрена в компании с 2004 года, при этом следует отметить что «Узбекинвест» была первой из отечественных страховых компаний, внедрившей систему управления качеством по стандарту ISO 9001.
Внедрение системы позволило компании продемонстрировать свою приверженность качеству и стремление к максимальному удовлетворению потребностей клиентов, а также возможностям постоянного совершенствования деятельности. Активное изучение мнения потребителей позволило определить широкие возможности для улучшения сервиса, модернизации и разработки новых страховых продуктов.
Сертификация системы менеджмента качества является подтверждением того, что качество предоставляемых услуг рассматривается Компанией как стратегическая основа развития, конкурентоспособности и обеспечения ведущих позиций на страховом рынке республики, повышения эффективности страховой деятельности, рационального использования имеющихся финансовых, технических и кадровых ресурсов и оптимизации системы управления Компанией.
На сегодняшний день системное управление качеством благоприятно отразилось на эффективности организации труда, исключило дублирование функций и процессов, оптимизировало информационные потоки между подразделениями, а переход к ведению документации в электронном виде значительно упростил и свёл до минимума бумажный документооборот.
Добавим, что страховые продукты и услуги, предлагаемые компанией «Узбекинвест», на постоянной основе тщательно анализируются на соответствие требованиям законодательства, запросам потребителей страховых услуг, и совершенствуются с точки зрения удовлетворённости участников страхового рынка.