"O‘zbekinvest" kompaniyasi vakillari "Global Reinsurance" kompaniyasi va Dubay xalqaro moliya markazi (DIFC) boshqaruvi tomonidan tashkil etilgan Dubay shahrida har yili o‘tkaziladigan 8-Butunjahon sug‘urta kongressi (Dubai World Insurance Congress - DWIC) ishida ishtirok etishdi. Dunyoda sug‘urta sohasidagi eng nufuzli tadbirlardan biri hisoblangan DWIC bu yil dunyoning 81 mamlakatidan 500 ta sug‘urta kompaniyasining 1500 dan ortiq yuqori lavozimli rahbarlarini yig‘ib, 8000 dan ortiq uchrashuvlar o‘tkazdi.
Kongress davomida "O‘zbekinvest" delegatsiyasi sohaning yetakchi kompaniyalari bilan muzokaralarda faol ishtirok etdi, Kompaniyaning Global qayta sug‘urtalash va xalqaro aloqalar Markazi Direktori Anvar Umarov esa DWIC doirasida o‘tkazilgan nufuzli sessiya - Geo Spotlight: Central Asia’da O‘zbekiston sug‘urta sohasining xalqaro maydondagi imkoniyatlari va istiqbollarini taqdim etdi.

Представители «Узбекинвест» приняли участие в работе 8-го ежегодного Всемирного страхового конгресса в Дубае (Dubai World Insurance Congress - DWIC), организованного компанией Global Reinsurance и Управлением международного финансового центра Дубая (DIFC). Считающаяся одной из самых престижных мероприятий в сфере страхования в мире DWIC в этом году собрало более 1500 старших руководителей 500 страховых компаний из 81 страны мира, в ходе которого проведено свыше 8000 встреч.
В ходе конгресса делегация «Узбекинвест» активно участвовала в переговорах с ведущими компаниями отрасли, а Директор Центра глобального перестрахования и международных связей Компании Анвар Умаров на проведенной в рамках DWIC престижной сессии - Geo Spotlight: Central Asia представил возможности и перспективы страхового сектора Узбекистана на международной арене.