O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi “El-yurt umidi” jamg'armasi quyidagi yo'nalishlar bo'yicha navbatdagi stipendiyalar saralash tanlovi boshlanganligini e'lon qiladi:
“Fan va ilmiy-tadqiqotlar”, “Sog'liqni saqlash”, “Davlat boshqaruvi” va “Iqtisodiyotning istiqbolli tarmoqlari”.
Jamg'arma Vasiylik kengashi qaroriga muvofiq, respublikamizning barcha hududlardagi nomzodlar uchun bir xil va qulay shart-sharoitlar yaratish maqsadida, stipendiya tanloviga nomzodlardan hujjatlar jamg'armaning www.eyuf.uz internet manzili orqali on-line tarzda elektron shaklda qabul qilinadi.
Hujjatlar qabul qilish joriy yil 20-fevraldan 20-martga qadar amalga oshiriladi.
“El-yurt umidi” jamg'armasi stipendiya tanlovlari tartibi, qoidalari va saralash tanlovi o'tkazish jarayonlari to'g'risida ma'lumotlar muntazam ravishda jamg'armaning www.eyuf.uz sayti orqali berib boriladi. Stipendiya nomzodlari mazkur saytga muntazam kirib turishlari so'raladi.
Aksariyat tez-tez so'raladigan savollarga javoblar jamg'arma on-line hujjat topshirish tizimining FAQ bo'limida muntazam joylashtirib boriladi.

Конкурс фонда “Эл-юрт умиди”
Фонд “Эл-юрт умиди” при Кабинете Министров Республики Узбекистан объявляет о начале очередного конкурсного отбора на получение стипендий Фонда по следующим направлениям:
“Наука и научные исследования”, “Здравоохранение”, “Государственное управление” и “Перспективные отрасли экономики”.
В соответствии с решением Попечительского совета Фонда с целью создания равных и благоприятных условий для кандидатов со всей республики документы кандидатов для участия в конкурсном отборе принимаются в режиме онлайн в электронной форме через вебсайт Фонда www.eyuf.uz.
Прием документов осуществляется с 20 февраля по 20 марта текущего года.
Информация о порядке, правилах и порядке конкурсных отборов на получение стипендий Фонда “Эл-юрт умиди” регулярно размещается на веб сайте Фонда www.eyuf.uz. Просим кандидатов на получение стипендий регулярно посещать данный вебсайт.
Ответы на часто задаваемые вопросы будут систематически публикаваться на on-line платформе Фонда в разделе F.A.Q.