Xodimlar malakasini uzviy ravishda oshirish konseptsiyasi “O‘zbekinvest” kompaniyasining doimo diqqat markazida bo‘lib kelmoqda, chunki kompaniyaning yanada rivojlanishi, aholi va tadbirkorlik subyektlarining mulkiy manfaatlarini himoya qilish bo‘yicha o‘z vazifalarini muvaffaqiyatli bajarishi ko‘p jihatdan uning xodimlarining kasbiy fazilatlariga bog‘liq. Mamlakatimizda amalga oshirilayotgan chuqur ijtimoiy-iqtisodiy islohotlar sharoitida kadrlar malakasini oshirish va qayta tayyorlash vazifalarining dolzarbligi yanada ortib bormoqda.
Joriy yilning 7-9 fevral kunlari “O‘zbekinvest” kompaniyasi CERT Xalqaro akademiyasi bilan hamkorlikda kompaniya xodimlari uchun yangi ISO 9001:2015 standartining tavsiyalari bo‘yicha amaliy seminar tashkil qilindi. Trening spikeri mahsus taklif etilgan mutaxassis - CERT Akademiyasining mintaqaviy direktori Marat Xabibullin ISO 9001:2015 standartining tavsiyalari bo‘yicha taqdimot o‘tkazdi.
ISO Xalqaro standarti sertifikati mahsulot va xizmatlarning xavfsiz, ishonchli va yaxshi sifatli bo‘lishini kafolatlashga yordam beradi, korxonalar esa yangi bozorlarga chiqish imkoniyatiga ega bo‘ladidar. Amaliy seminar sifat boshqaruvi tizimi bo‘yicha xalqaro andazalar asosida ISO sertifikatini olish uchun zaruriy bo‘lgan talablarni tushuntirishga qaratildi.
Seminardan muvaffaqiyatli o‘tgan xodimlar ISO 9001:2015 sertifikatsiyasi ko‘nikmalariga egaligi haqida halqaro sertifikat bilan taqdirlandilar.

Концепция непрерывного повышения квалификации персонала всегда находится в центре внимания компании «Узбекинвест», так как ее дальнейшее развитие, успешное выполнение своих функций по защите имущественных интересов граждан и хозяйствующих субъектов во многом зависит от профессиональных качеств ее сотрудников. В условиях глубоких социально-экономических реформ, которые происходят в стране, актуальность задач повышения квалификации и переподготовки кадров всё возрастает.
7-9 февраля этого года компания «Узбекинвест» в сотрудничестве с Международной академией CERT, организовала практический семинар для сотрудников компании «Узбекинвест» касательно рекомендаций нового стандарта ISO 9001:2015. Спикером практического тренинга выступил Марат Хабибуллин – региональный директор CERT Academy.
Сертификат международного стандарта ISO помогает гарантировать, что продукция и услуги являются безопасными, надежными и хорошего качества, позволяя компаниям получить доступ на новые рынки. Практический семинар был направлен на разъяснение требований, необходимых для получения сертификации ISO по международным стандартам менеджмента качества.
Сотрудники, успешно прошедшие семинар, были награждены международным сертификатом о знании принципов ISO 9001:2015.