"O'zbekinvest" sug'urta kompaniyasining bosh ofisida O'zbekiston Respublikasi Davlat aktivlarini boshqarish agentligi ko'magida "Direktorlar va menejerlarning javobgarligini sug'urtalash" va "Bank xatarlarini sug'urtalash" mavzularida onlayn trening bo'lib o'tdi.
Ushbu seminar O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019 yil 2 avgustdagi PQ-4412-sonli "Sug'urta bozorini isloh qilish va uni jadal rivojlantirish chora-tadbirlari to'g'risida" gi farmonini amalga oshirish, muammolarni o'rganish va hal etishga qaratilgan. Sug'urta bozorini tajribali mutaxassislar bilan ta'minlash, ularga o'z mutaxassisliklari bo'yicha amaliy ko'nikmalarni o'rgatish, texnologiya va mehnatning ilg'or usullarini o'zlashtirish.
Seminarning taklif qilingan ma'ruzachisi Vladimir Novak - "SEALINE Insurance Brokers LTD (Rossiya) bosh direktorining o'rinbosari trening ishtirokchilariga direktorlar va menejerlar uchun javobgarlikni sug'urtalashning usularin,qonun-qoidalarini shuningdek xalqaro xavf-xatarlarga muvofiq bank xatarlarini sug'urtalash to'g'risida batafsil ma'lumot berdi.
Ushbu o'quv seminarni keng jamoatchilikka taqdim etishda ishtirok etgan barcha aktsiyadorlik jamiyatlari va tijorat banklari vakillariga o'z minnatdorchiligimizni bildiramiz.

В головном офисе страховой компании "Узбекинвест" прошёл онлайн тренинг на тему "Страхование ответственности директоров и руководителей" и "Страхование банковских рисков" при поддержке Агентства по управлению государственными активами Республики Узбекистан.
Данный семинар направлен на реализацию Постановления Президента Республики Узбекистан от 2 августа 2019 года № ПП-4412 «О мерах по реформированию страхового рынка и его стремительного развития» изучение и решение задач в рамках обеспечения страхового рынка опытными специалистами, обучать их практическим навыкам работы по специальности, овладения передовыми методами технологии и труда.
Приглашенный спикер семинара Новак Владимир - Заместитель генерального директора SEALINE Insurance Brokers LTD (Россия) подробно ознакомил участников тренинга о тонкостях страхования ответственности директоров и руководителей, а также, страхования банковских рисков в соответствии с международными стандартами. Научил применять практический подход к накопленному опыту.
Мы хотели бы поблагодарить всех представителей акционерных обществ и коммерческих банков Республики Узбекистан которые приняли участие в том, чтобы сделать этот семинар-тренинг доступным для широкой публики.