Hurmatli askar va serjantlar, ofitser va generallar, Qurolli Kuchlarimizning muhtaram faxriylari!
14-yanvar harbiy xizmatni o‘zi uchun nafaqat kasb, balki hayot-mamot masalasiga aylantirgan harbiylar bayrami sifatida haqli ravishda qabul qilinadi. Mazkur bayram – o‘z hayotini Vatan himoyasidek ulug‘ ishga bag‘ishlagan, azmu shijoatli harbiylarimizni sharaflab, xalqimiz, mamlakatimiz tinchligi va xavfsizligi yo‘lida O‘zbekistonning mudofaa qobiliyatini ishonchli ta’minlaydigan va fuqarolarimizning tinch hayotini himoya qiladiganlarga chuqur, samimiy hurmat tuyg‘usi. Shuning uchun ham ushbu kun milliy bayram sifatida butun mamlakat tomonidan keng nishonlanadi.
2003 yil 1 yanvardan boshlab bizning kompaniyamiz O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2002 yil 27 noyabrdagi 413-sonli “Sug‘urta xizmatlari bozorini yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” gi qaroriga binoan Sizni, aziz vatan himoyachilarni ishonchli sug‘urta himoyasi bilan ta’minlaydi.
Hozirda o‘zbek armiyasining sharafli an’analarini davom ettirayotgan askar va ofitserlarni hurmat qilgan holda kompaniyamizga bo‘lgan ishonchingizni juda qadrlaymiz. O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari, Mudofaa vazirligi, Quruqlikdagi qo‘shinlar, Harbiy havo va Harbiy dengiz kuchlari, Milliy gvardiya hamda Davlat xavfsizlik xizmatiga samimiy minnatdorchilik so‘zlarini izhor etamiz.
Bizning kompaniyamiz sizning oilangiz va do‘stlaringizni – sizni jangovar burch va uzoq safarlardan kelishingizni kutayotgan har bir kishini samimiy tabriklaydi. Ularning barchasi ushbu bayramning quvonchini siz bilan baham ko‘rishga haqli.
Eng samimiy tabriklarimizni qabul qiling. Sizga va yaqinlaringizga doimo muvaffaqiyat, sog‘lik, farovonlik hamroh bo‘lishini tilab qolamiz.

Уважаемые солдаты и сержанты, офицеры и генералы, ветераны Вооруженных Сил!
14 января по праву считается профессиональным праздником военных, для которых ратная служба стала призванием и делом жизни. Этот праздник отмечает вся страна. В основе этой всенародной традиции – глубокие, искренние чувства уважения к тем, кто надёжно обеспечивает обороноспособность Узбекистана, защищает мирную жизнь наших граждан. И потому этот праздник – поистине общенародный национальный праздник.
Наша компания начиная с 1 января 2003 года согласно Постановлению Кабинета Министров Республики Узбекистан от 27.11.2002 г. № - 413 «О мерах по дальнейшему развитию рынка страховых услуг» обеспечивает надежной страховой защитой Вас, дорогие защитники.
Мы чествуем солдат и офицеров, которые в наши дни продолжают славные традиции узбекского воинства. Безгранично ценим ваше доверие к нашей компании. И сегодня самые тёплые слова благодарности в адрес – Вооруженных Сил Республики Узбекистан, Министерства Обороны, Сухопутным войскам, Войскам ВВС и ПВО, Военно-речному флоту, Национальной гвардии, Службе государственной безопасности.
Наша компания передает самые тёплые поздравления вашим родным и близким – всем, кто любит и ждёт вас с боевых дежурств и дальних походов, кто бережёт тепло в ваших семьях. Все они по праву делят с вами радость этого праздника.
Примите еще раз наши самые искренние поздравления. Желаем вам успехов, здоровья и благополучия и вам, и вашим близким.