Memorandumning asosiy maqsad va vazifalari-iqtidorli bakalavriat va magistratura talabalarini sug'urta kompaniyasida stajirovka qilish, xodimlarni tayyorlash va malakasini oshirish, iqtisodiyot tarmoqlarida innovatsion texnologiyalarni joriy etish, sug'urta bozorida sifatli xizmatlar ko'rsatishdan iborat.
Tadbirda "O'zbekinvest" kompaniyasi bosh direktorining o'rinbosari Asatullayev Alisher Lutfullayevich va "O'zbekinvest" kompaniyasi mutaxassislari ishtirok etib, sug'urta sohasida kadrlar tayyorlash borasida amalga oshirilgan ishlar haqida so'zlab berishdi.
Tadbir yakunida universitet rahbariyati bilan joriy yil uchun "yo'l xaritasi" ni ishlab chiqish va tasdiqlash to'g'risida Memorandum asosida Oliy ta'lim muassasasi o'rtasidagi hamkorlikni yanada rivojlantirish va mustahkamlashga hamda Toshkent Davlat Iqtisodiyot universiteti va boshqa Oliy o'quv yurtlari talabalarining malakasini oshirish bo'yicha chora-tadbirlarni amalga oshirishga kelishib olindi.

Основными целями и задачами Меморандума является направление одареных студентов бакалавриата и магистратуры на стажировку в страховой компании, подготовка и повышение квалификации сотрудников, внедрение инновационных технологий в отраслях экономики, предоставление качественных услуг на страховом рынке.
На мероприятии присутствовали специалисты компании Узбекинвест во главе заместителя генерального директора КЭИС "Узбекинвест" Асатуллаева Алишера Лутфуллаевича, который рассказал о проделанной работе по подготовке кадров в сфере страхования.
К концу мероприятия была достигнута договоренность с руководством университета о разработке и утверждении "Дорожной карты" на текущий год на основе Меморандума, направленной на дальнейшее развитие и укрепление партнерства между ВУЗом и реализацию мероприятий по повышению квалификации студентов как Ташкентского Государственного Экономического Университета, так и других ВУЗов.